آرزوهای درنایی

بسم الله النور

سلام به همه دوستای عزیزم . امیدوارم که حال همتون خوب باشه. بسیار ممنونم از این همه لطفی که دارین و نظراتتون که هر کدوم درسهای بزرگی برای من حقیر هستن. الهی که همتون عاقبت بخیر بشین. از اینکه این بار این قدر دیر به روز شدم عذرخواهی میکنم.

مطلب این بار:

یه پروژه (طرحی) رو داشتیم که کارش بسیار سنگین بود. اینقدر حجم کارش بالا بود که درنا بانو رو خسته کرد. همش دلم میخواست تموم بشه دیگه یه نفس راحتی بکشم. از بچه ها که می پرسیدم چقدر طول میکشه ؟ میگفتن یکی دو سال دیگه کار داره. و من آه از نهادم در می اومد وای خدای من.

خلاصه آرزوم این بود که این پروژه (طرح) تموم بشه و من یه نفس راحت بکشم.

آرزوم همین هفته برآورده شد . اما....

پروژه هنوز کار داره. اما از ما گرفتنش یعنی قراردادشون رو با ما فسخ کردن و عملاً تموم شد و رفت پی کارش.

از اونجایی که این جانب به اتفاقات پیرامون خودم زیاد فکر میکنم و دنبال درسهاشون میگردم، در مورد از دست دادن پروژه هم خیلی فکر کردم. دلیل قطعی اش رو به ما نگفتن که چرا کار رو ازمون گرفتن. اما من مطمئنم یه قسمتی اش برمیگرده به آرزوی من. اون لحظه که اینو خواستم فقط به فکر خودم بودم. اصلا فکر نمیکردم زودتر از دو سال تموم شدن این پروژه یعنی بیکار شدن چند نفر که دارن از این راه خرج زندگی خودشون و زن و بچه شون رو درمیارن.

نتیجه اینکه تصمیم گرفتم از این به بعد قبل از آرزو کردن و خواستن چیزی بیشتر به جوانب و نتایجش و سود و زیانش برای دیگران هم فکر کنم و این قدر خودخواه نباشم.

ذکر چند نکته رو لازم میدونم . دلم نمیخواد کسی فکر کنه که خداوند (زبونم لال) ظالمه و نشسته به دعاهای من گوش کرده و اون چند نفر رو بیکار کرده.

نه . خداوند هیچ کارش بی حکمت نیست.

امروز فهمیدم که این پروژه رو به خاطر یه سری کوتاهی ها و اشتباهای خودشون از دست دادن . که ضمن این اتفاق منم به آرزوم رسیدم. همین

و اینکه مدیرعامل محترم در نهایت صبوری رفتار کرد. و اینکه برای تموم اون افرادی که تو اون پروژه کار میکردن تو پروژه های دیگه کار درست کرد و حقوقشون رو معادل همون حقوقی که اونجا میگرفتن در نظر گرفت با اینکه کلی بابت این موضوع ضرر خواهد کرد. و این برام درس بزرگی بود. و داره تموم تلاشش رو می کنه که پروژه رو پس بگیره.

کلام مولا امیر المومنین علی علیه السلام (همه هستی ام فدایش ):

کسی که خودخواهی و اسراف پیشه کند، از برتری و بزرگواری می افتد.

پی نوشت:

١- بیرق های امام حسین رو هم دارن کم کم نصب میکنن و من در حسرتم . حسرت رفتن به پابوسش. دعا کنین که ما رو هم بطلبه.

٢- این روزا به دعاهاتون بسیار نیازمندم ما رو فراموش نکنین

٣- نظرات ارزشمندتون چراغ راهه . منو تو تاریکی نذارین.

۴- خدایا مرا آن ده که آن به.

۵-  امان از این خودخواهی .

۶- یاعلی مدد 

/ 110 نظر / 24 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سحاب

سلام درنای عزیزم ممنونم از حضور پر مهرت[گل] از خدا می خواهم همیه موفق و پیروز باشی و مطمئنم به این خواستم نه نمیگه[نیشخند]

لی لی

کجایی خانم؟ قدم رنجه بفرمایید!

prences

upam dorna joon [قلب][ماچ]

ریحانه

سلام جیگرم خوبی؟ بابا تو حال و سراغ نمیگیری نه من! دوست دارم[گل]

پرواز اندیشه ها

سلام. این اپتون کم کم داره تاریخی میشه !!!! من به روزم. راستی 10 روز دیگه هم اپ میکنم ولی ممکنه بهتون نگم. از همین الان یه 10 دقیقه وقت خالی واسه اپ بعدیم هم کنار بذارین. موفق باشین. یاعلی.[گل]

سبحان

سلام [گل] چشمه ساری که خود را در اعماق درون شما پنهان ساخته است ، روزی قد خواهد کشید و فوران خواهد کرد و با ترنم و نغمه راه دریا را درپیش خواهد گرفت. [گل] موفق باشید

مجید

سلام کجایین خبری نیست ؟ اتفاقی افتاده ؟ منتظرتون هستم بروزم