بوی حسین علیه السلام

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام خدمت همه عزیزان.

این روزها همه جای جهان بوی حسین علیه السلام و محرم گرفته اما ذکر چند نکته اهمیت دارد :

1- عزاداری ما نباید باعث آزار دیگران شود. این صدای دهل و طبل و ...که تا نیمه های شب ادامه دارد، جزء حق الناس هست. لااقل نزدیک بیمارستان ها این صداها را ایجاد نکنیم. بیماران احتیاج به استراحت دارند.

2- نذرتان قبول اما کیسه های زباله و سطل زباله به فراخور مسیر در نظر بگیریم تا سطح شهر کثیف نشود. مامورین زحمتکش شهرداری هم دوست دارند این شبها عزاداری کنند اما تنبلی ما مانع از آن می شود و مجبورند ساعت های طولانی به جمع آوری زباله های نذری بپردازند. جلوی عشق بازی آنها با امام حسین را نگیریم آنها هم حق دارند.

3- سعی کنیم در این مدت سر سوزنی هم که شده به معرفتمان نسبت به خاندان پیامبر اضافه کنیم. امام حسین برای اصلاح امور امت جدش قیام کرد. در کشاکش صحنه جنگ، نماز ظهر خود را به جای آوردند. عزاداری تا نیمه شب سبب نشود که نماز صبحمان قضا شود.

4- آقای محمدرضا طاهری که از مداحان هستند در مراسمی گفتند: «مدتی است باب شده که نعل اسب خوش شانسی می آورد. می دانید این باور از کجا پیدا شده؟ ظهر عاشورا دشمنان امام حسین نعل تازه به سم اسبانشان زدند و بر بدن مطهر کشتگان کربلا تاختند. به نشانه تبرک این نعل ها را با خود می بردند چون معتقد بودند که امام حسین از دین خارج شده و  می بالیدند که با این نعل ها بر بدنش تاخته اند. این اعتقاد شانس آوردن نعل اسب از آنجا ناشی شده است.»

به اعتقاد من بچه مسلمان این نعل اسب را استفاده نمی کند تا به این باور قدیمی دامن بزند.

5- ان الحسین مصباح الهدی و سفینه النجاه: می گویند کشتی امام حسین از همه سریعتر و وسیع تر است. چه صفایی دارد از امروز در این کشتی بنشینیم و بالا برویم.

6- این روزها خجالت می کشم چیزی بخواهم. امام زمان عزادار است فقط برایشان صدقه انداختم که سلامت باشند و از همین جا به ایشان سلام می کنم و می گویم منتظرت هستیم

کلام مولی الموالی: ای مالک اگر شب هنگام کسی را در حال گناه دیدی فردا به آن چشم نگاهش مکن شاید سحر توبه کرده باشد و تو ندانی.

جن گیران هم امروز یازده ساله شد.

یاعلی

/ 27 نظر / 69 بازدید
نمایش نظرات قبلی
داداش میثم

عالی

آسمان آبی

[گل]...

آسمان آبی

سلام درنا خانم. ایام سوگواری ابا عبدالله الحسین علیه السلام را خدمت شما و خانواده محترمتون تسلیت عرض میکنم. التماس دعای خیر...

آرمین صافدل

11 سالگی جن گیران مبارک :) ببخش ها نیستم چند وقته. چون از وب نویسی رو به حداقل رسوندم وقت نمیشه متاسفانه ولی ممنون از معرفتت

امیری

با سلام زیبا بود, مدتیست چیز جدیدی ننوشته اید. بنویسید تا ما هم لذت ببریم...