معلم فیزیک پیش دانشگاهی

بسم الله النور النور

سلام به همه دوست جونای گل خودم. امیدوارم که همیشه خوش و خرم باشین و در پناه یزدان روزگاری شیرین تر از عسل داشته باشین. از همتون ممنونم که منو مورد لطف خودتون قرار میدین.

عرض شود که از اینکه نمیتونم به همه لینکستانم سر بزنم شرمنده ماشالله اینقدر زیاد شدین که دیگه نمیتونم به صورت مداوم در خدمت همتون باشم و از این بابت عذرخواهی میکنم.

اما مطلب این بار:

سالی که پیش دانشگاهی بودم یه معلم فیزیک داشتیم (هر جا هست سلامت باشه) یه درسی یادم داد که اون موقع ها خوب یاد نگرفتم اما به مرور متوجه شدم:

میگفت این خاصیت در انسان وجود داره که وقتی در حال حرکت هست همه چیز رو در حال حرکت می بینه اما خودش رو ساکن فرض میکنه. یعنی فکر میکنه اونا دارن حرکت می کنن و بهش نزدیک یا دور میشن.

بیاییم یه کم بسطش بدیم:

هر کاری دلم میخواد میکنم بعد نسبتش میدم به خدا . میگم خدا خواست. خدا کرد. خدا نمیخواد و خدا این بلا رو سرم در آورد.

ای دل غافل!

درنا خانم حواسش جمع کارش نیست. اشتباه میکنه بعد که نتیجه کارش رو می بینه میگه تقصیر خداست و این خدا اینجوری و اونجوری....

بیاین منصفانه قضاوت کنیم:

درنا وقتی تو کارات موفق میشی هم میگی اینا بخاطر خداست؟ میگی خدا دستمو گرفت؟

یا وقتی کم میاری و میخوای دنبال مقصر بگردی خدا رو پیدا میکنی؟

پی نوشت:

١- خداوند همه معلما رو در پناه خودش حفظ کنه و رفتگانشون رو هم بیامرزه.

٢- این روزا همه مسلمونا از این ناراحتن که به قرآن توهین شده. روی صحبتم با همه است: توئی که دم از مسلمونی میزنی به چند تا از آیه هاش عمل کردی؟ نمیخواد به من جواب بدی با وجدان خودت بررسی کن. ببین شب عروسی که میشه بازم به حرفای قرآن گوش میدی یا داماد میشه محرم همه و  می ری اون وسط؟ یا بدتر اگه شنل سرت نکنی شب عروسیت و همه مردای شهر رو به فیض نرسونی خونه داماد نمیری؟ تازه آقا داماد هم نهایت تمدنشو به خرج داده که تو رو این جوری آورده تو شهر؟ موقعی که میخوای معامله کنی حضرت عباس رو قسم میخوری و چیزی دست مشتری میدی که همه چیز رو می بری زیر سوال؟ یا نه پشت سر دیگران چنان تیشه به ریشه اشون میزنی که شیطون میاد شاگردی؟ راستی وقتی چشمت به یه خانم خوشگل و آنچنانی می افته قرآن کجا میره؟ قرآن تو زندگی ما کجاست؟ روی طاقچه؟ تو قبرستون واسه مرده ها؟ یا سالی یه بارم میگیریم رو سرمون و العفو می گیم و فرداش دوباره همونی میشیم که بودیم؟ اینم میشه یه جورایی همون قانونی که معلم فیزیکمون میگفت خودمون بد میکنیم میگیم اونا کردن. در صورتی که هر دومون بد کردیم و بی احترامی.

خدا رحمت کنه همه رفتگان رو . پدرم خدا بیامرز می گفت احترام مسجد رو متولی اش نگه میداره. وقتی ما مسلمونا! اینجوری احترام قرآن رو نگه داریم میشه اینکه دیگرانی که مسلمون نیستن هم بهش بی احترامی می کنن.

٣- نظرات ارزشمندتون رو دریغ نکنین شاید من دارم اشتباه میکنم. اگه اینقدر تند نوشتم معذرت میخوام و قصد جسارت به کسی رو نداشتم.

التماس دعا یاعلی مدد

/ 59 نظر / 21 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شراره آتیش

درود عزیزم.ببخشید دیر اومدم.حرفات منطقیه.[متفکر]

فاطمه

سلام درنای نازنینم هر وقت بهم ر میزنی وبلاگم مزین میشه دوستت دارم عزیزم حتی اگر کم م بهم سر بزنی بازم دوستمی و همیشه منتظر قدمای نازت هستم[گل]

به من نامه بنویس

برو پائیزو با چشمات غزل کن! و قله های پفکی شعر همین الان و همین جایی که در حال سقوط ادبی اش هستیم!!!

پلیوار

شاملو گفت: پر پرواز ندارم دلی دارم و حسرت درنا ها. با حترام دعوتید به شعر

محسن

سلام ممنون از این که به ما سر زدی. راستی میلاد رو از کجا می شناختی؟! شاد و موفق باشی

شاخه نبات

سلام، همه ی حرفهاتون عین حقیقته. موفق باشید[گل]

؟؟؟

ای کاش فقط احترام 25سال خونه نشینی علی رو نگه می داشتیم.

علی

سلام خسته نباشید مطالب خوب و ارزنده ای مینویسید انشالا سلامت باشید و همیشه انگیزه برای نوشتن داشته باشید و به همه آرزوهاتون برسید اگه وقت کردید در مورد دعا و اثرات و فواید آن بنویسید و برای خود و همه خوااندگان وبلاگ دعا کنید با تشکر التماس دعا