رسالت زن بودن (2)

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام به همه دوستای گلم. امشب شب فرخنده و مبارکیه . میلاد با سعادت حضرت زهرا سلام الله علیها رو به همتون تبریک میگم.

و اما مطلب این بار:

1-  رسول خدا (ص) از حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه سوال نمود:همسرت را چگونه یافتی؟

علی (ع): یاور و حامی خوبی در راه اطاعت از خداوند است.

فاطمه زهرا (س) در پاسخ به این سوال فرمود : پدر جان او بهترین شوهران است.

×××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××

 2- حضرت علی (ع) می فرماید: به خدا سوگند هیچ وقت او (فاطمه) را غضبناک نکردم وبر هیچ کاری او را مجبور نساختم تا اینکه خداوند جان او را گرفت و به شهادت رسید وفاطمه نیز هیچ وقت مرا خشمناک نکرد و هیچ زمانی از کاری که به او گفتم نافرمانی نکرد و هر وقت به او نگاه می کردم تمام غم و غصه ها از دلم برطرف میشد.

پیام: زن وظیفه اخلاقی دارد وقتی شوهر وارد خانه میشود تمام سختیهای داخل منزل را نادیده بگیرد و چنان با شوهر برخرود نماید که او با دیدنش خوشحال شود و مرد نیز وظیفه دارد به محض ورود به خانه تمام مشکلات بیرون را فراموش کند و به گونه ای باهمسرش روبرو شود که زن مسرور گردد.

×××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××

3-روزی حضرت علی (ع) به منزل آمد و به زهرا (س) فرمود:

فاطمه جان آیا نزد شما و در منزل غذایی موجود هست؟

حضرت زهرا (س) فرمود: سوگند به خداوندی که حق و قدر تو را بزرگ شمرد، سه روز است که غذای کافی در منزل نداریم تا به وسیله آن از شما پذیرایی نماییم.

حضرت علی (ع) فرمود: پس چرا مرا خبر نکردی؟

فاطمه (س) فرمود: رسول خدا مرا نهی فرمود که چیزی از شما درخواست نمایم و به من سفارش نمود: دخترم از پسرعمویت(شوهرت) چیزی درخواست مکن، اگر چیزی برایت آورد بپذیر و الا تو درخواست چیزی نداشته باش.

در حدیث دیگر فاطمه (س) فرمود:

علی جان! من از پروردگارم شرم و حیا می کنم از اینکه شما را به دردسر و سختی بیندازم و آن چیزی که قدرتش را نداری (و باعث خجالت شما می گردد) درخواست کنم.

 

پی نوشت:

1- عیدتون مبارک. یاعلی ما عیدی میخوایم.

2- منبع : کتاب آیین همسرداری در زندگی حضرت فاطمه (س) نوشته اقای اسدا... محمدی نیا

یاعلی

 

/ 56 نظر / 28 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بهرا

رميده نمي دانم چه مي خواهم خدا يا به دنبال چه مي گردم شب و روز چه مي جويد نگاه خسته من چرا افسرده است اين قلب پر سوز ز جمع آشنايان ميگريزم به كنجي مي خزم آرام و خاموش نگاهم غوطه ور در تيرگيها به بيمار دل خود مي دهم گوش گريزانم از اين مردم كه با من به ظاهر همدم ويكرنگ هستند ولي در باطن از فرط حقارت بدامانم دو صد پيرايه بستند از اين مردم كه تا شعرم شنيدند برويم چون گلي خوشبو شكفتند ولي آن دم كه در خلوت نشستند مرا ديوانه اي بد نام گفتند دل من اي دل ديوانه من كه مي سوزي از اين بيگانگي ها مكن ديگر ز دست غير فرياد خدا را بس كن اين ديوانگي ها

ققنوس

سلام یه چیزایی نوشتم یه سر بزن

پرده دار

سلام خسته نباشید شهادت امام علی النقی (علیه السلام) تعزیت وتسلیت قالَ الامام الهادی (ع): الدُّنْيا سُوقٌ رَبِحَ فيها قَوْمٌ وَ خَسِرَ آخَرُونَ. دنيا همانند بازارى است كه عدّه اى در آن ـ براى آخرت ـ سود مى برند و عدّه اى ديگر ضرر و خسارت متحمّل مى شوند. أعيان الشّيعة: ج 2، ص 39 یاعلی

ناجی‌شریفی

سلام وعرض ادب ۱ :لغزش دوستانتان راببخشید. ۲ :برگریه وانده دوستانتان رحم کنید. ۳ :اسرار ورازهای دوستانتان راپنهان بدارید. ۴ :از اشتباهات دوستانتان درگذرید. ۵ :همیشه خیر خواه دوستانتان باشید. ۶ :هدیه وتحفه دوستانتان را بپذیرید. ۷ :احسان وهدیه انها راجبران کنید. ۸ :پیمان وتعهدات دوستانتان را محترم بشمارید ((سفارش های پیامبر اکرم(ص) در مورد حریم دوستی))

سلام بهمن آباد

سلام ان شاءالله که کار مهمتر باعث شده باشه کمتر وبلاگ بنویسی نه چیز دیگه موفق باشی

بیقرار باران

سلام گلم. خوشحال میشم با عطر قدم هاتون وبلاگ منو گل بارون کنید. راستی دیگاه قشنگتون رو هم راجب عشق بگید.

سبحان

سلام درنا جان این بار هزارمه که میخوام کامنت بزارم ولی نمیدونم میشه یا نه. امیدوارم که بشه. فقط بدون به یادتم رفیقم.

سبحان

ای جانم شد.. هورا دلم پوکید دختر از بس دیدم میگی کجایی ولی نمیتونم برات جوابی بدم. الان با یه مرورگر دیگه که جدید نصب کردم امتحان کردم که دیگه مشکل قبلی رو نداشت. پس اینم مشکلم حل شد. بیمرام نبودما[نگران]